ZigaForm version 5.3.5

Ana Sayfa Tasarımı

Ana Sayfa Tasarımı

Web sitenizin ana sayfasını nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız bu makalemizi faydalı bulabilirsiniz. İnternet sitelerinin ana sayfaları, o firmanın vitrinidir. Firmanın genel olarak ne iş yaptığını, ürünlerini, işlerini görebilmenizi sağlamaktadır. Kısacası bir web sitesinin ana sayfası sitenin neden açıldığını, ne iş yaptığını tanıtır.

Örneğin; paylaştığınız içeriklerin bir kısmını özet olarak ana sayfaya ekleyip tamamının görüntülenmesi için içerik sayfasına link vermek ana sayfanızda şık bir görünüm sağlayacaktır. Ya da en çok okunan yazılar veya yeni eklenen içeriklerden 5-6 tanesini ana sayfaya yerleştirmek kullanıcı için sitenizde gezinmeyi kolaylaştıracaktır. Tabi ana sayfa içeriklerini çok abartmamak gerekir, ne kadar gereksiz ve fazla içerik eklerseniz ana sayfanız bir o kadar kalabalıklaşır ve gezinmek göz yorar. O yüzden ana sayfanızda az ve şık içerikler paylaşmanızda yarar vardır.

En önemli konulardan biriside görseldir ana sayfanızın görselini az ama şık tutarsanız insanlar sitenizi gezmekten keyif duyacaklardır. Ayrıca çok fazla reklam ile ana sayfanızı boğmak reklam gelirlerinizi artırmaz aksine çok reklam olan web sitelerinden hemen çıkma oranı çok yüksektir.

2019-12-02T19:12:02+00:00

Siz de fikrinizi belirtin