ZigaForm version 5.3.5

Sitenizi Zirveye Çıkartın

Sitenizi Zirveye Çıkartın

Web sitesi sahibi olan herkes, sitesinin aramalarda üst sıralarda olmasını ister. Bunun sebebi web sitesine daha çok ziyaretçi çekmek ve yaptığı işi daha çok insana gösterebilmektir. İnsanlar her zaman arama motorlarında 1. Sayfadaki web sitelerini tercih eder, hatta ilk satırda çıkanları.

Web sitenizin arama sıralarında üst sıralarda görünmesi için iyi bir iç SEO (Search Engine Optimization) gerekmektedir. İyi çalışılmış bir iç SEO her zaman olumlu sonuçlar verir.

Şimdi iç SEO nun nasıl yapıldığından biraz bahsedelim;

İlk öncelikle siteniz için en uygun anahtar kelimeleri belirlemelisiniz. Bu anahtar kelimeler domaininizde de (alan adınız) olması SEO açısından önemlidir. Domaininizin çok karışık olmaması gerekir. Sitenizin üst sıralarda çıkması için backlink çok önemlidir. Farklı sitelerin blog yazılarını kendi sitenizin içeriği ile yorum yapmanız size ziyaretçi açısından faydalı olacaktır. Web sitenizde size özgü dökümanlar, içerikler, makaleler ve fotoğrafların yer alması gerekir. Alıntı olan metinlerden kaçınmalısınız bu sizin özgün düşünemediğiniz ve arama motorları kriterlerinde eksi puan almanızı sağlar. Sitenizde bulunan fotoğrafların isimleri ve alt etiketlerinin siteniz için düzenlenmiş olması Google ın algılayabilmesi ve üst sıralarda görsellerinizi çıkarması açısından çok önemlidir.

2019-12-01T23:21:24+00:00

Siz de fikrinizi belirtin